lista

miejsce 3

O mnie:

Jestem zakochany w naszej dzielnicy. Mieszkam tu z wyboru, już od lat 90. Wesoła jest moim domem, tu wracam, oddycham i wypoczywam.

Z wykształcenia jestem psychologiem społecznym. Ukończyłem też podyplomowe studia z zakresu psychologii transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego, jestem mediatorem rodzinnym i społecznym, a zawodowo – projektantem grafiki użytkowej. Pracowałem w wydawnictwach Ringier AxelSpringer, Harvard Business Review Polska i agencjach reklamowych. Jestem żonaty, mam dorosłego syna odnoszącego sukcesy w branży gier komputerowych.

Moja aktywność społeczna

Interesuję się sprawami publicznymi od wczesnej młodości. Zawsze bliska była mi wolność, prawa obywatelskie i ochrona środowiska. Byłem członkiem komisji wyborczej w 2015 r., obserwatorem społecznym w wyborach prezydenckich, przewodniczącym komisji nr 1004 (w Ośrodku Kultury przy ul. Starzyńskiego) w wyborach parlamentarnych 15 października ub. roku. Pracowałem pro bono jako mediator rodzinny w Komitecie Ochrony Praw Dziecka. Brałem udział w marszach i demonstracjach, stale spotykam się z ludźmi. Ważne dla mnie jest szacunek dla każdego człowieka, jawność i otwartość, praworządność, walka z wykluczeniem i wrażliwość społeczna.

Flash TV Wesoła

W czerwcu 2023 r. założyliśmy z przyjaciółmi lokalną telewizję Flash TV Wesoła. Regularnie tworzymy materiały o wydarzeniach w naszym sąsiedztwie, aktualnościach, rozmawiamy z ciekawymi ludźmi, podejmujemy interwencje. Publikujemy się na Facebook i Youtube. Działamy społecznie, na własnym sprzęcie i w wolnym czasie. Decyzje podejmujemy wspólnie, wypracowujemy konsensus i działamy w pełnej zgodzie. Flash TV Wesoła otworzyła mi szerzej oczy na sprawy lokalne i sąsiedzkie. Zapraszam do oglądania – facebook.com/FTVwesola i youtube.com/@FlashTVWesola

Lubię…

jeździć na rowerze. Jeżdżę nieprzerwanie od dzieciństwa, jeżdżę do pracy, do sklepu, rekreacyjnie po okolicznych lasach i ulicach Wesołej – prawie codziennie po pracy kilkanaście-dwadzieścia kilka kilometrów. Jeździmy z żoną turystycznie. Jeżdżę też motocyklem i samochodem, ale na rowerze zdecydowanie najwięcej. Jestem też żeglarzem – jachtowym sternikiem morskim. Pływam regularnie w rejsach pełnomorskich, ale też po śródlądziu. Nie ma to jak wyskoczyć w weekend na Zegrze:) Biegam i uprawiam nordic walking. Lubię jazz, muzykę klasyczną i elektroniczną, kino i słuchać radia.

Wesoła moich marzeń

Chcę, by nasz dzielnica była nowoczesna, czysta i bezpieczna. Abyśmy wszyscy czuli się w niej dobrze. Dobra infrastruktura to ułatwia. Dobrze zaprojektowane drogi rowerowe, przejścia dla pieszych i chodniki zapobiegają konfliktom. Sprawna komunikacja miejska spaja części Wesołej ze sobą i całą Warszawą.
Uważam, że współpraca jest lepsza od rywalizacji. Czasem mamy różne poglądy, ale jesteśmy sąsiadami. Chcę, byśmy szanowali się nawzajem i lubili. Abyśmy działali razem na rzecz wspólnego dobra – Wesołej, Warszawy, Polski. Będę przekraczał podziały, rozmawiał i współpracował z każdym, kto chce rozwoju naszej wspólnej przestrzeni. Dużo nas łączy.

Bycie radnym dzielnicy da mi możliwość działania w naszym wspólnym imieniu. Dlatego proszę o Państwa głos w wyborach. Wiem, że to wyraz zaufania. Nie zawiodę.